За Токуда Болница

МБАЛ “Токуда Болница София” е официално открита на 28 ноември 2006 година като част от международната болнична верига Токушукай Медикъл Корпорейшън с името на д-р Торао Токуда - японски лекар и общественик, депутат в японския парламент, философ и автор на редица книги и публикации. Токуда е първата болница в България със 100% чуждестранна инвестиция.

От 2016 г. Токуда Болница София е част от веригата лечебни заведения Аджъбадем Сити Клиник, образувана след придобиването и присъединяването и заедно със Сити Клиник към турската верига Аджъбадем.

Мисията на МБАЛ “Токуда Болница София” е да осигури достъп на всеки един пациент, нуждаещ се от съвременна медицинска помощ, до навременно и качествено лечение при опазване на достойнството му и зачитане на индивидуалните му изисквания. Визията на Токуда Болница е да бъде първи избор за болница на българските пациенти и на пациентите в региона, първи избор на високоспециализираните професионалисти в медицината и първи избор на партньор в здравеопазването. Основните принципи на работа в болницата включват непрекъснатост и безотказност на медицинската помощ, поставяне на пациента в центъра на процесите в болничната помощ, забрана на нерегламентираните плащания и зачитане на правата на болните без оглед на тяхната раса, социален статус и вероизповедание.

МБАЛ "Токуда Болница София" предствалява мащабна инвестиция в здравеопазването, каквато България не е имала в продължение на повече от 30 години. Ето защо през 2006 г. болницата печели наградата "Инвестиция на годината", а през същата година й е присъдено и престижното отличие "Сграда на годината" заради съвременния дизайн и проект с мисъл за удобството на пациентите и работещите в него. Година по-късно д-р Торао Токуда е удостоен с най-високото държавно отличие от президента на Р България - Орден "Стара Планина І степен".

Холистичният и мултидисциплинарен подход са основния модел за предоставяне на болнична помощ в Токуда. На този принцип са изградени алгоритмите за комплексно лечение на всички пациенти. Високата квалификация на лекарите и професионалистите по здравни грижи, комфортните условия и модерното оборудване са фундаменталните предпоставки за извършването на редица високоспециализирани и авангардни процедури, които привличат не само пациентите, но и редица специалисти от чужбина, с които лекарите на Токуда постоянно обменят опит и развиват нови дейности. В конгресния център на Токуда всяка година се провеждат над 100 различни практически обучения за специалисти и пациенти. През 2016 г. Токуда Болница София става най-голямата болница в региона, акредитирана от световно признатата акредитационна система JCI (Joint Commission International). Акредитацията гарантира изпълнението на множество политики и стратегии за непрекъснато повишаване на нивото на болничните грижи и сертифицира, че пациентите се лекуват по най-безопасния и отговорен начин.

Болницата е построена на разгърната площ от над 52 000 кв. м. в южната част на столичния квартал "Лозенец". Тя има 11 етажа, 1 от които подземен. Структурата на болницата е многопрофилна, като се състои от над 30 клиники и отделения, в които са застъпени почти всички медицински специалности. Токуда разполага с три операционни блока, в които са разположени 22 операционни зали.

Всяка година в Токуда Болница София се обслужват средно 274 000 пациенти, 2500 от които са чужденци, извършват се 13 000 операции, раждат се средно 900 деца.

МБАЛ "Токуда Болница София" е носител на още множество отличия:

• 2008 г. - Награда "Босей - стремеж към звездите" за тотално управление на качеството на JAIKA България
  • 2009 г. - Носител на отличието на Mark Institute за най-добър здравен бранд
  • 2010 г. - Награда на Българска уеб асоциация за най-добър уебсайт в сферата на здравеопазването
  • От 2010 г. насам всяка година Токуда Болница София получава най-висок рейтинг за частна болница от Българска асоциация за закрила на пациента (БАЗП) за високо ниво обслужване и стандарти при спазване правата на пациента
  • 2012 г. - Награда на БАЗП за цялостен принос в защита на правата на пациентите в България
  • 2012 г. - Награда "Малкият принц" за принос в борбата с аутизм на Минситерство на Здравеопазването на Република България
  • 2013 г. - Награда на Българска уеб асоциация за най-добър уебсайт в сферата на здравеопазването.
  • 2014 г. - Награда на БАЗП за най-добра частна болница в България
  • 2014 г. - Награда на БАЗП за най-добър медицински център в България
  • 2015 г. - Награда на WhatClinic за отлична пациентска грижа
  • 2016 г. - Токуда Болница София е акредитирана от световно признатата акредитационна система JCI (Joint Commission International)