Прегледи на български деца с тежка сколиоза извършиха американски светила съвместно с българските ортопеди в Токуда

21 април 2016

Екипът на д-р Васил Яблански, началник на отделението по Ортопедия и травматология на МБАЛ „Токуда Болница София” съвместно с американския водещ специалист от Международното общество за проучване и лечение на сколиозата (Scoliosis Research Society) – д-р Стивън Марджетко и неговите американски колеги за пореден път извършиха прегледи на деца с тежка форма на сколиоза в Токуда Болница в рамките на програмата за обмяна на опит между специалистите.

Инициативата продължава вече 9 години, за които над 80 деца с тежка форма на сколиоза бяха оперирани напълно успешно в Токуда Болница. Благодарение на програмата на Международното общество за изследване на сколиозата и ежегодното гостуване на най-добрите американски специалисти по сколиоза, екипът на японската болница натрупа сериозен опит и през последните шест години оперира рутинно и самостоятелно деца с тежки гръбначни изкривявания.