Д-р Калоян Давидов и екипът на Урология в Токуда се сертифицираха за най-прецизната хирургична техника с робот Da Vinci

09 септември 2016

Д-р Калоян Давидов, началник на отделението по Урология и медицински директор на МБАЛ „Токуда Болница София“, и екипът му се сертифицираха за най-прецизната хирургична техника с робот Da Vinci.
Роботизираната хирургия е най-авангардната техника за минимално инвазивно оперативно лечение на злокачествени заболявания на простатата, бъбрека, пикочния мехур, както и при запушвания или стеснения по отделителната система. „Развиването на уменията на уролозите за използване на робота Da Vinci от една страна дава достъп на пациентите у нас до съвременното лечение, каквото би им било предложено във всяка развита държава. От друга страна предстоящото въвеждане на роботизирана урологична хирургия в Токуда е естествената стъпка след разгръщането ни като център по ендоурология, в който щадящите и прецизни техники са основна цел“, казва д-р Давидов.