Уъркшоп на тема „Ендоскопски методи за хемостаза при остро кървене от горен гастроинтестинален тракт” се проведе в Токуда Болница София

15 декември 2016

Над 40 специалисти по Гастроентерология събра практическата среща, която включи лекции, представяне на случаи и обучения върху животински модели

Работна среща на тема „Ендоскопска хемостаза при остро кървене от горен гастроинтестинален тракт” се проведе в Токуда Болница София. Д-р Петко Карагьозов, началник на отделнието по Интервенционална гастроентрология изнесе лекция на тема: „Остро неварикозно кървене от горен гастроинтестинален тракт” с представяне на случаи от своята практика и опит. Бяха представени възможности за ендоскопска хемостаза и полиопектомия като участниците имаха възможност да извършат процедурите върху животински модели. Над 40 специалисти от 5 болници се включиха в уъркшопа, който се осъществи с помощта и любезното съдействие на Инфомед.