Токуда отново е домакин на шестия пореден курс по бифуркации и комплексни коронарни интервенции

12 януари 2017

Едни от най-добрите инвазивни кардиолози от Европа и света ще бъдат в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда от 20 до 22 януари 2017 г.

За поредна година Болница Токуда и Клиниката по Кардиология приемат едни от най-добрите европейски и световни инвазивни кардиолози за симпозиум, посветен на сложните коронарни запушвания и най-новите методи за тяхното лечение. Форумът се провежда под егидата на Българското дружество по интервенционална кардиология и Българското кардиологично дружество, Българският и Европейският бифуркационен курс. Предвиждат се както излъчвания на интервенции на живо от ангиографската лаборатория, така и много лекции и обучения по най-съвременните методики за интверенционално лечение на сложни коронарни оклузии. Директори на курса тази година са доц. д-р Добрин Василев, началник на Клиника по Кардиология в УМБАЛ "Александровска" и д-р Валери Гелев, началник Клиника по Кардиология в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда. Лектори, трейнъри и модератори на дискусиите ще бъдат д-р Валери Гелев и д-р Ива Желева от Болница Токуда, както и редица утвърдени имена в световната и българската инвазивна кардиология - проф. Джордж Сиянос (Гърция), д-р Ив Лувар (Белгия), доц. Иво Петров (България), д-р Роберт Гил (Полша), д-р Горан Станкович (Сърбия), д-р Джанлука Ригатели (Италия), д-р Имре Унги (Унгария), д-р Гай Хейндрикс (Белгия), д-р Ференц Наги (САЩ), д-р Мануел Пан (Испания), д-р Фари Фоуладванд (Италия), доц. Добри Хазърбасанов, д-р Мариана Контева, доц. Пламен Гацов, доц. Божидар Финков, д-р Кирил Карамфилов и др. Те ще представят последните най-модерни тенденции и новости в областта на лечението чрез инвазивни методи на сложни запушвания на коронарните съдове.

Предварителна програма можете да разгледате тук