Конференция на тема "Щитовидна жлеза и мозък" ще се проведе в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда на 26 юни

07 юни 2017

Интердисциплинарен симпоизум относно ролята на тиреоидната недостатъчност и екзогенните фактори за нервно-психичното развитие ще се проведе в Болница Токуда на 26 юни 2017 г. Семинарът се организира от Клиниката по Ендокринология и Нефрология на Болница Токуда и Българската академия на науките и изкуствата. Научната среща ще има международно участие - проф. Самуел Рефетов от Chicago University (САЩ), ще изнесе лекция относно вирус-медиирана генна терапия при дефекти на клетъчния транспорт до мозъка, които не могат да се коригират с тиреоиден хормон. Лектори на събитието ще бъдат още проф. Боян Лозанов, началник на Клиниката по Ендокринология и Нефрология в Токуда, проф. Александър Куртев (СУ "Св. Климент Охридски", УБ "Лозенец"), проф. Мария Обрецова (МУ-Пловдив), проф. Русанка Ковачева (МУ-София, КЦЕГ "Акад. И.Пенчев"), проф. Людмила Иванова (СУ "Св. Климент Охридски", УБ "Лозенец"), проф. Игнат Петров (БАНИ).
Регистрация за конференцията може да се извърши в Учебен отдел на Болница Токуда:
тел.: 02/403 тел.: 02/403 4221, 02/403 4228, email: pavlina.stancheva@acibademcityclinic.bg ; zlatka.romanska@acibademcityclinic.bg

Подробна програма на събитието можете да разгледате тук:

Програма