Нова монография, посветена на "Болестите на щитовидната жлеза" издадоха проф. Лозанов и д-р Лозанов

23 март 2018

Книгата е единственото самостоятелно ръководство в областта на тиреоидологията, издадено в България

Научен труд, посветен на заболяванията на щитовидната жлеза, издадоха проф. Боян Лозанов, дмн, началник на Клиниката по Вътрешни болести и д-р Лъчезар Лозанов, дм, началник на отделението по Ендокринология в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда. Монографията е първото подобно издание в България, посветено изцяло на щитовидната жлеза. В него авторите споделят досегашния си опит в тази важна област на клиничната медицина, отнасяща се до едни от най-често срещаните ендокринни заболявания и техните отражения върху различни органи и системи. Изданието има 19 глави с обширна информация и цитиране на близо 1000 актуални литературни източника от последните години. Специалистите се надяват това да бъде ценно помагало за ендокринолози, специализанти и лекари в клиничната практика, както и референция за тесни специалисти от други сфери на медицината.