10 май 2018

Специалисти от отделението по Акушерство и високорискова бременност преминаха обучение за работа с родители, преживяващи перинатална загуба. Обучението беше осъществено по проект  на Фондация „Макове за Мери“, а Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда е първото лечебно заведение в София, чиито специалисти се включиха в специализирания курс.

Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда е едно от малкото лечебни заведения в страната, което може да предложи пълната гама медицински и немедицински услуги за бъдещи майки, родилки, новородени и малки деца. Развиващото се отделение по Акушерство и високорискова бременност и утвърденото в годините отделение по Неонатология с най-високо ниво на компетентност оказват грижи за пациентки с тежки патологии на бременността, които поверяват в ръцете на нашите специалисти своя живот и този на бебетата си. Това поставя екипите под голям стрес и голяма отговорност. Целта на включването им в това обучение е да бъде подкрепена работата им в най-тежките случаи, а чрез това да се отговори в по-висока степен и на немедицинските потребности на пациентите. Изследванията в тази сфера показват, че създаването на специфични компетенции за комуникация на медицинските специалисти с тези пациенти и за отработване на собствените им емоции  допринася за значително намаляване на последствията от психологическата травма – както за екипа, така и за родителите.