Семинар на тема "Щитовидна жлеза и репродукция" ще се проведе на 6 юни в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда

14 май 2018

Събитието е посветено на Световния ден на щитовидната жлеза

Oтделението по Ендокринология и болести на обмяната към Клиника по Вътрешни болести в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда е организатор на семинар за лекари и медицински специалисти, посветен на заболяванията на щитовидната жлеза, връзката им с йодния дефцит и репродуктивното здраве. Събитието ще се проведе на 6 юни (сряда) от 14:00 часа в Аулата на болницата на 9 етаж и е свързано с честването на Световния тиреоиден ден (25 май) и мероприятията, насочени към повишаване на информираността относно заболяванията на щитовидната жлеза. Курсът е изключително подходящ за лекари и медицински специалисти в областите Ендокринология, Акушерство и гинекология, Педиатрия, Обща медицина.

В светлината и под мотото на приетата Европейска декларация за йода, участник в която е началникът на Клиниката по Вътрешни болести проф. д-р Боян Лозанов, научната програма обхваща цялостно значението на йодния прием и тиреоидната фунция за репродуктивното здраве.

Плакат и програма на събитието можете да разгледате тук: