Медицинските клоуни д-р Куку и д-р Пипи ще посещават децата в отделението по Педиатрия

05 юни 2018

На 1-ви юни своята първа визитация при малките пациенти в отделението по Педиатрия направиха медицинските клоуни д-р Куку и д-р Пипи. Посещенията им ще бъдат ежеседмични, като се надяваме това да направи престоя на малчуганите и родителите им в болницата по-лек и да създаде поводи за усмивки.

Смехът е основното лекарство, което използват медицинските клоуни в своята смешна лечебница. Клоуните посещават всяка стая в отделението и прилагат смехотерапия чрез средствата на театъра, клоунадата, пантомимата, фокуси, игри, изработване на фигурални балони, подаръци, оцветяване на книжки и театрални етюди на теми свързани с правилното хранене и здравословния начин на живот.