Над 40 лекари от групата Аджибадем Сити Клиник бяха наградени с приз „Лекарите, на които вярваме“

05 юли 2018

Инициативата на в. 24 часа завърши с тържествена церемония в ресторант The View в София, на която присъстваха над 450 медици, общественици и представители на бизнеса

Над 40 лекари от групата болници Аджибадем Сити Клиник бяха отличени в инициативата „Лекарите, на които вярваме“. Признанието е знак на благодарност за техния труд, професионализъм и отдаденост от доволни пациенти. Инициативата на в. 24 часа се провежда за 11-и пореден път и има за цел откриването и популяризиране на най-добрите, най-отговорните и най-отдадените на професията български медици.

26 са лекарите на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, които получиха приз „Лекар, на когото българите вярват“:

• Доц. д-р Димитър Николов, дм
  • Д-р Стоянка Георгиева
  • Д-р Нейко Нейков
  • Д-р Евангелос Вавудакис

„Тези награди са стимул за лекарите да вървят напред, да продължават квалификацията си в полза на българските пациенти“ – с тези думи здравният министър Кирил Ананиев откри церемонията по награждаването.

Тази година за пръв път бяха отличени и най-иновативните болници в сектора. Благодарение на инвестициите в развитието на своите специалисти и закупуване на последно поколение апаратура, Аджибадем Сити Клиник съвсем заслужено получи специалния приз. Г-н Андрей Марков, изпълнителен директор на Сърдечно-съдовия център, прие наградата от името на цялата група лечебни заведения.

„Ние сме тук, за да подкрепим лекарите в България, защото те имат нужда да се чувстват уверени в това, което правят.“ –  сподели г-н Марков.

Инициативата „Лекарите, на които вярваме” се реализира за 11-ти път. Номинираните от читателите на в. „24 часа” лекари, се включват в сборник, в който може да бъде открита полезна информация за техния професионален опит и специализации.