Безплатни прегледи на пациенти с акне в клиниката по Дерматология и венерология

28 септември 2018

Клиниката по Дерматология и венерология на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда се присъединява към годишната кампания #Заедно сме в борбата срещу акнето. Лекарите ще преглеждат безплатно пациенти с изразени симптоми на средно тежко и тежко акне на 17 и 18 октомври. Кампанията е дългогодишна, с национален обхват и цели повишаване на информираността по проблема. Организатор е BIODERMA.

В основата на посланието е популяризирането на ключовата роля на дерматолога в лечението на това най-често срещано кожно заболяване и развенчаването на мита, че това е проблем, който просто трябва да бъде изтърпян, докато отмине.

През 2017 година информацията за кампанията достигна до 1.5 милиона българи, а в седмицата за безплани дерматологични прегледи взеха участие 270 дерматолога.