Поредица от инициативи по повод Световния ден на псоразиса 29 октомври организират специалистите на Кожна клиника в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда

29 октомври 2018

Специално училище за пациенти с псориазис ще се проведе в Аулата на болницата на 10 ноември 2018 г.

Клиниката по Дерматология и венерология в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда се включва активно в отбелязването на Световния ден на псориазиса - 29 октомври с поредица от инициативи за информираност, консултации, обучения и подкрепа за пациентите с псориазис и псориатични усложнения.

През целия днешен ден се провеждаха безплатни консултации за пациенти с псоризис или съмнение за болестта. Съвместно с фондация Псориазис и Eucerine предстои провеждане на училище за пациенти на 10 ноември 2018 г. от 10:00 до 13:00 часа с участието на едни от най-добрите специалисти в диагностиката и лечението на псориазис в България. Входът за събитието е свободен, добре дошли са всички пациенти и интересуващи се от новосите в лечението на заболяването.

Лектори в инициативата ще бъдат: проф. д-р Николай Цанков, дмн, консултант на Клиниката по Дерматология и венерология в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, автор на книгата "Псориазисът като системно заболяване", издадена в България и Германия, автор на Националните консенсуси за лечение на псориазис през 2013 и 2016 г., доц. д-р Здравка Демерджиева, дм, началник на Клиниката по Дерматология и Венерология, д-р Иван Богданов, дм, председател на фондация Псориазис, инициатор на редица обществени прояви и инициативи за правата на хората с псориазис и псориатични усложнения, автор на Националните консенсуси за лечение на псориазис, съавтор на книгата "Псориазисът като системно заболяване", автор на Ръководството за лечение на псориазис с биологични продукти на Българското дерматологични дружество от 2016 г., организатор на образователни семинари за пациенти с псориазис, както и климатолечебни курсове (таласотерапия и балнеотерапия), проф. Евгения Христакиева от УМБАЛ “Проф. д-р Стоян Киркович”, гр. Стара Загора и Ива Димова, председател на Асоциацията на хората с псориазис и псориатични усложнения.

Можете да разгледате пълната програма на събитието тук:

Училище за пациенти с псориазис
по повод Световния ден на псориазиса

Събитието ще се проведе на 10.11.2018 г. от 10:00 ч. в Аулата на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, ет. 9.

Програма:

10:00 – 10:15 Откриване
10:15 – 10:35 Псориазисът през очите на пациента – Ива Димова, Асоциация на хората с псориазис и псориатични усложнения
10:35 – 10:45 Дискусия
10:45 – 11:05 Наследственост при псориазис и псориазис в детска възраст – Доц. Здравка Демерджиева, Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда
11:05 – 11:15 Дискусия
11:15 – 11:30 Почивка
11:30 – 11:50 Псориазисът – системно заболяване. Локалната и алтернативната терапия на псориазис – Чл. кор. проф. Николай Цанков, Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда
11:50 – 12:00 Дискусия
12:00 – 12:20 Системна терапия и фототерапия на псориазис – Проф. Евгения Христакиева, УМБАЛ “Проф. д-р Стоян Киркович”, гр. Стара Загора
12:20 – 12:30 Почивка
12:30 – 12:50 Биологична терапия на псориазис – д-р Иван Богданов, Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда