Български бифуркационен курс 2019 г. (галерия)

29 януари 2019

Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда събра елита на инвазивните кардиолози в Европа на 8-мото научното събитие за интервенционални кардиолози „Български бифуркационен курс“. На конференцията водещи лекари от 17 европейски страни обмениха опит за най-новите методи за безкръвно лечение на сложни запушвания на сърдечните съдове. Над 120 лекари посетиха курса и се включиха в богатата програма от специализирани уъркшопове и дискусии. Д-р Валери Гелев, началник на Клиниката по Кардиология в Болница Токуда и председател на Дружеството по интервенционална кардиология, е съдиректор на курса, заедно с доц. Добрин Василев и доц. Васил Велчев. Международни директори са проф. Робърт Гил (Централна Клинична болница на Министерство на вътрешните работи във Варшава, Полша) и проф. Ив Лувар (Институт за сърдечносъдови заболявания на Южен Париж, Франция).