Безплатни имунологични консултации в Токуда

23 април 2013

По повод Международния ден на имунологията – 29 април, японската болница организира безплатни консултации при клиничен имунолог

МБАЛ „Токуда Болница София” отбелязва Международния ден на имунологията с безплатни консултации със специалист – клиничен имунолог. Консултациите ще се проведат на 29 април след предварително записване на тел. 0884993155 (Доц. Николова) и са насочени към пациенти с вече установено или вероятно заболяване, засягащо имунната система.

Имунната система е отговорна за това тялото да се справи с атакуващите го инфекциозни организми и поради това е особено важно тя да функционира правилно. Най-честите рискови фактори за развитие на имунен дефицит (срив в имунната система) са:

• Някои вирусни или други инфекции;
  • Въздействие на токсични фактори от околната среда
  • Неправилно хранене
  • Хронични неинфекциозни заболявания, засягащи метаболизма и храненето
  • Продължително лечение с кортикостероидни препарати или други медикаменти, които потискат имунната система
  • Туморни заболявания и съпътстващата химио- или лъчетерапия;
  • Напреднала възраст

Безплатните консултации са насочени както към пациенти с вече доказан имунологичен проблем, така и към такива, които страдат от чести настинки, които водят до усложнения, повишена телесна температура без изяснен произход, хронична отпадналост или симптоми на алергични състояния.

Желаещите да посетят клиничен имунолог на 29 април е необходимо да се запишат предварително на тел. 0884993155 (Доц. Николова). Пациентите с вече установено имунологично заболяване е необходимо да носят със себе си цялата си медицинска документация.