Партньорство с Българската асоциация за закрила на пациента

Българска Асоциация за Закрила на Пациентите
София, 1000, бул."Патриарх Евтимий" №18, ет.4 ап.8,тел.(02) 981 6669,www.patient.bg

Основната дейност на Българската Асоциация за Закрила на Пациентите (БАЗП) е да активизира участието на членове, граждани и пациенти в реформата на българската система на здравеопазване. Нашата цел е да популяризираме правата на пациентите и да се елиминират (доколкото е възможно) медицински злоупотреби при извършване на медицински услуги и лечение. Подготовката и разпространението на релевантна информация, която пациентите трябва да знаят, е също част от дейността на Българската Асоциация за Закрила на Пациентите. Организираме много инициативи, свързани с профилактика и безопасност на пациентите.
Българска Асоциация за Закрила на Пациентите (БАЗП) постига целите си чрез:
• Работа със специализираните отдели на българската система на здравеопазване,
• Анализ на действащото законодателство и действащата нормативна база за работа по отношение на здравното осигуряване;
• Търсене на съответствие между европейските и най-добрите световни практики и българското законодателство;
• Обмен на информация с други правителствени и неправителствени организации;
• Закрила на пациентите от медицински инциденти и грешки, обезщетения и правна защита;
• Организиране на информационни кампании по превенция на заболявания и правата на пациентите.
• Участие във вземането на решения на Министерството на здравеопазването и Националната здравноосигурителна каса по отношение на правата на пациентите и търсене на решения на техните проблеми.
Българска Асоциация за Закрила на Пациентите (БАЗП) е член на европейските и международните организации на пациентите:
• Международен алианс на организациите на пациентите (IAPO)
• PIF
• Европейски алианс за обществено здраве (EPHA)
• Мрежа за Активно Гражданство (ACN)
• Здраве за Европа (HFE)
• Европейските Пациентски Форум (EPF)

И много други организации на международно, национално и регионално ниво.
Българска Асоциация за Закрила на Пациентите (БАЗП) работи съвместно с МБАЛ „Токуда Болница София” и ДКЦ „Токуда” по пилотния за България проект за външен граждански одит на лечебните заведения и оценка на удовлетвореността на пациентите. При всякакви въпроси, жалби, мнения и др. можете да ни намерите в нашия офис в МБАЛ „Токуда Болница София” и ДКЦ „Токуда”, етаж 3 или на нашия уеб адрес – www.patient.bg.