Златен стандарт за хирургия на гърдата в Токуда

09 декември 2011

Центърът за хирургия на гърдата към Второ хирургично отделение на МБАЛ „Токуда Болница София” е създаден, за да лекува пациентките, страдащи от заболявания на млечната жлеза от мултидисциплинарен екип високвалифицирани специалисти по най-съвремененните терапевтични протоколи, с последното поколение медицинска апаратура, с внимание, уважение и грижа към пациентите. За контакти могат да бъдат ползвани телефоните: 02 403 4000 и 02 403 4918.

В център ”Хирургия на гърда” се извършва хирургично лечение не само на доброкачествени и злокачествени заболявания на млечната жлеза, но и реконструктивни и операции на гърдите.В екипа участват хирурзи, пластични хирурзи и онколог, което гарантира висок професионализъм на оперативното лечение.

Центърът разполага с висококвалифицирани екипи, които прилагат най-модерните и изпитани световни практики при оперативно лечение на заболяванията на млечната жлеза. Оборудването е последно поколение и позволява прилагане на максимално щадящи оперативни интервенции с минимална кръвозагуба и кратък възстановителен период.

Следва се т.нар. "Златен стандарт" или тройна диагностика при заболяванията на гърдата, включващ клиничен преглед от хирург-мамолог, образно изследване /ехография или мамография/ и патоморфологично /цитологично или хистологично/ изследване на тъканен материал.

Защо да изберете нас?

Само в Токуда Болница София е създаден цялостен алгоритъм за диагностика и лечение на заболяванията на млечната жлеза, който включва

• Скрининг на рискови групи и профилактични програми
  • Високоспециализирана образна диагностика – ехография, мамография, мангнитно-резонансна мамография на млечна жлеза
  • Специализирана хирургия на млечната жлеза
  • Хистопатологична лаборатория за изследване на тъканен материал
  • Възстановителна и пластична хирургия на гърда
  • Рехабилитация
  • Химиотерапия
  • Лъчетерапия
  • Генетика

Често срещани симптоми при заболявания на гърдата

• Инфекция или абсцес на гърдата
  • Болки в гърдата
  • Киста на гърдата
  • Промени в кожата на гърдата
  • Промени или секретиране от зърната на гърдите

Здравето на Вашата гърда

Грижата за здравето на Вашите гърди чрез здравословен начин на живот и редовни профилактични прегледи ще Ви даде възможност да имате по-продължителен и пълноценен живот. Грижата за здравето на млечната жлеза е изключително важно и всяка жена трябва да полага специални грижи, за да го съхрани. Не забравяйте, че всички усилия, които полагате в тази област, са полезни за здравословното състояние на цялото Ви тяло.

Профилактика

След 40-годишна възраст всяка жена трябва да посещава мамографския кабинет веднъж годишно. Дамите, които имат оплаквания или са в рискова група, трябва да бъдат изследвани от по-ранна възраст или на по-чести интервал

Самоизследвайте се!

Това е една лесна техника, която ще Ви помогне да научите кое е нормалното състояние на Вашите гърди и ще Ви помогне да разпознаете възникващите промени. Ако откриете някоя от долуизброените характеристики по време на самоизследването си, запишете се за преглед при хирург-мамолог без никакво отлагане:

• Секретиране на гърдата
  • Промяна в контура на гърдата
  • Промяна в цвета на кожата на гърдата
  • Подутини или твърди образувания в гърдата

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.