Световно признати лектори ще обучават млади лекари за научна работа в областта на медицината

18 октомври 2018

На 19 и 20-ти октомври в аулата на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда ще се състои научно събитие на тема „How to Write an Article: The Editors’ Experience”. Сред лекторите са учени с принос в глобалното развитие на медицинската наука, а сред разискваните теми ще бъде връзката между теоретичните разработки в науката и реалното им приложение в клиничната практика.

Събитието е насочено към специализанти и млади лекари от всички специалности. Над сто млади лекари са се регистрирали за участие във форума.

В продължение на два дни участниците ще могат да посетят сесии с фокус върху клиничните проучвания, намирането, четенето и разбирането на специализирана медицинска литература, планиране на дизайна на медицинскo изследване, биостатистиката и други.

Конференцията се организира от сдружение Radiology Together с подкрепата на Българското Дружество по Кардиоторакална Рентгенология.

Цялата програма на събитието и всички международни лектори можете да намерите на: