Безплатни прегледи за безсъние и нарушения на съня в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда до края на февруари

24 януари 2019

Пациенти със симптоми на нарушения на съня ще могат да се запишат за безплатна консултация със специалист по медицина на съня от Клиниката по Неврология и Медицина на съня в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда. Прегледите ще се провеждат в рамките на един месец от 28 януари. Необходимо предварително запазване на час на тел.: 0884 993 248 и 0884 993 342.

Безвъзмездните прегледи са насочени основно към хора, които страдат от безсъние, но ще бъдат консултирани и пациенти с оплаквания като хъркане и спиране на дишането по време на сън, трудно заспиване и събуждане, нарушения в цикъла сън-бодърстване и др.

Едно от най-разпространените разстройства на съня сред българите и по света е безсънието. Много хора страдат от трудно заспиване, чести събуждания през нощта и прекалено ранно събуждане. Безсънието не ни позволява да отпочинем пълноценно и води до натрупване на хронична преумора, влошена концентрация, раздразнителност и по-сериозни рискове за нервната система.

Хроничното безсъние е сериозен проблем и не трябва да се неглижира. Безсънието влияе негативно на психиката и настроението ни, а голяма част от страдащите от депресия, имат проблеми със съня.

Повечето нарушения на съня са лечими от съвременната медицина. Профилактиката и ранната диагностика са препоръчителни за избягване на негативните последствия от тях. Висококвалифицираните лекари в Лабораторията по медицина на съня в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда са специализирали в редица европейски страни и са едни от малкото специалисти в страната в областта на този вид нарушения.

Лабораторията е оборудвана с модерна техника за диагностика и изследване на съня – респираторен полиграф, полисомнограф, СРАР апарат, ВРАР апарат, апаратура за скрининг при предполагаеми дихателни нарушения по време на сън.