Безплатни очни прегледи за глаукома и катаракта организира Токуда Болница София на 03 май 2012

02 май 2012

Безвъзмездните консултации са по повод борбата с глаукомата – най-прогресивното и опасно очно заболяване

Безплатни прегледи на пациенти с катаракта и глаукома организира МБАЛ „Токуда Болница София”. Консултациите ще бъдат извършени на 03.05.2012 г. (четвъртък)  от 08.00 до 14.00 часа след предварително записване на тел: 02/403 4000.

„Глаукомата е  най-честата причина за слепота в България и втора в света, а катарактата е най-разпространеното очно заболяване над 50 годишна възраст”, казва е д-р Алек Топов - началник на отделението по Офталмология в МБАЛ „Токуда Болница София”. Той добавя, че за да бъдат излекувани пациентите с катаракта или глаукома, най-важна е ранната диагностика и разбира се, редовните профилактични прегледи при специалист-офталмолог поне веднъж годишно.

Д-р Топов препоръчва на хората над 40-годишна възраст да се възползват от възможността за очна диагностика, тъй като глаукомата много често протича безсимптомно, с развитието й се стига до увреждане на зрителния нерв, а усложнението води до необратима слепота. Другото масово очно заболяване - катарактата може от своя страна да бъде овладяно значително по-лесно при навременно откриване.

Безплатната консултация включва преглед от специалист, определяне на зрителната острота, измерване на вътреочното налягане и оглед на зрителния нерв чрез офталмоскопия. Офталмолозите ще дават и препоръки за лечение, когато това се налага.

Прегледите са част от програмата на Токуда болница за разширяване на достъпа на пациентите до модерно лечение и повишаване на здравната култура на българите.

Желаещите да посетят безплатните прегледи трябва предварително да се запишат на тел: 02/ 403 4000. Адресът на МБАЛ „Токуда Болница София” е бул. Никола Вапцаров 51 Б.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.