Д-р Васил Трайков, началник на Отделението по електрофизиология и ритъмни нарушения в болница Токуда, участва на международен обучителен курс за електрофизиолози в Загреб

14 май 2019

Д-р Васил Трайков бе поканен за лектор и модератор на Международен обучителен курс за електрофизиолози, който се проведе в Загреб между 25 и 27 март.

Д-р Трайков, който е и председател на Съсловното сдружение по Кардиостимулация и Електрофизиология в България, изнесе две лекции - за усложнения при катетърна аблация и за предсърдни тахикардии.

Курсът, който се провежда под егидата на Европейската Асоциация по Аритмии (EHRA), представи интересна практическа информация в областта на електрофизиологията, като участие в него взеха над 40 лекари от различни страни. От България взеха участие двама електрофизиолози, сред които д-р Момчил Маринов, който е дипломиран кардиолог и специализант по електрофизиология и е част от екипа на Отделението по електрофизиология към Клиниката по Кардиология на болница Токуда.

В рамките на обучението бе проведен и уъркшоп по сърдечна анатомия, на който бяха представени демонстрации с човешки сърца.