Безплатни прегледи в Клиниката по Кардиология на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, по повод Световния ден за борба с хипертонията

15 май 2019

Водещи кардиолози от Клиниката по Кардиология на болница Токуда ще извършват безплатни профилактични прегледи по повод Световния ден за борба с хипертонията - 17 май.

Прегледите са насочени към пациенти с хипертония. За такива се смятат хора със стойности на систолното налягане (горна граница) и диастолното (долна граница) над границата 140/90. Повишените стойности трябва да бъдат измерени в няколко последователни дни, в пълен покой.

Прегледите ще се извършат на датите 17.05., 31.05., 7.06. и 14.06. от 14 до 17  ч., след предварително записване всеки делничен ден между 8 и 12 часа на телефон 02/ 403 44 15.

Безплатната консултация ще включва преглед от специалист, измерване на кръвното налягане и препоръки за лечение, когато това се налага.

По данни на Европейска сърдечна асоциация, над милион са хипертониците у нас. При хипертонията (високо кръвно налягане) артериите са поставени под постоянно напрежение от силата на изпомпване на кръвта в тялото. Това увеличава риска от увреждане на жизненоважни органи и може да доведе до миокарден инфаркт, сърдечна недостатъчност, бъбречна недостатъчност или загуба на зрението.

Екипът от доказани специалисти на Клиниката по Кардиология на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда разполага с високотехнологично оборудване и има възможност за извършване на всички диагностични, инвазивни и терапевтични процедури за навременно диагностициране и съвременно лечение на сърдечно-съдовите заболявания.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.