Доц. д-р Калоян Давидов за първата лапароскопска пиелопластика на дете в България*

22 януари 2019

У нас за първи път беше направена минималноинвазивна лапароскопска хирургия за пластика на бъбречното легенче на 5-годишно момченце с вродена хидронефроза. Доц. д-р Калоян Давидов, под чието ръководство бе направена тази операция, обяснява в "100% будни" какво всъщност се крие зад тези неразбираеми за обикновените хора понятия.

Доц. Давидов обясни какво е пластика на бъбречно легенче, какъв е процентът на успеваемостта ѝ и последващото възстановяване на пациента. И още: Как трябва да се грижим и да поддържаме бъбреците си в добро здраве?

* Източник: 100% будни, БНТ