Отделението по Неонатология отпразнува изписването на недоносено момченце на 1-ви юни напълно здраво след тримесечен престой в интензивния сектор

05 юни 2019

Данчо вече е 2140 г и готов с пълни сили за предизвикателствата на живота

Малкият Данчо се ражда в 26-та седмица само 800 г с почти всички типични проблеми, които могат да възникнат при едно недоносено дете. Той е с тежка незрялост на белите дробчета, неритмично дишане, кардиологичен проблем - отворен артериален канал, анемия, опасност от развитие на ретинопатия на недоносесността и проблеми с храненето. Прекарва три месеца и половина в интензивния сектор на отделението по Неонатология на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда. През това време екипът се бори за живота и здравето му с всички средства на съвременната неонатологична помощ, като провежда комплексно интензивно лечение. Благодарение както на огромния си опит и компетенции, така и на работата със сърце и душа, специалистите изпратиха у дома Данчо навръх 1-ви юни напълно здрав с тегло 2140 г, добре функциониращ бял дроб без нужда от кислородолечение и без усложнения с очите и с останалите органи и системи.

Всеотдайният екип пожела на малкия пациент безгрижно и щастливо детство, да порасне здрав и умен, и да бъде радост и гордост за своите родители и близки!

Мултидисциплинарен екип от неонатолози, детски специалисти по гастроентерология, неврология и офталмология в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда ще продължи с проследяването и грижите за детето и през следващата 1 година от неговия живот.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.