Д-р Николай Вълчев: "Разширените вени не са козметичен проблем. Без лечение прогресират и могат да доведат до трайна инвалидност"*

26 февруари 2019

Всеки пациент, който почувства умора в краката, има видимо разширени вени, отоци по краката, мравучкане - трябва да потърси консултация със специалист, разказа д-р Николай Вълчев от Клиниката по Съдова Хирургия в Acibadem City Clinic Болница Токуда в предаването Пулс по Канал 3.
В основата на правилното лечение на разширените вени е адекватно направеният преглед с ехограф и комплексна цветно кодирана доплер сонография, подчерта д-р Вълчев. От интервюто ще разберете още защо не бива да подценяваме проблема, в кои случаи за предпочитане е консервативното и в кои оперативното лечение, кой пол е по-предразположен към разширени вени, както и полезни практични съвети за профилактика.

*Източник: Пулс, Канал 3

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.