Проф. Иван Стайков - Сънят - проблемите с него и как да спим пълноценно*

15 март 2019

Кои са причините за безсънието и какви усложнения могат да настъпят, ако то не се лекува сподели проф. Иван Стайков, началник на Клиниката по Неврология и Медицина на съня в Аджибадем Сити Клиник Болница Тоуда в предавнето "Духът на здравето" по bTV.

Сънят заема от 1/4 до 1/3 от живота ни, а нарушенията на съня и бодърстването са много често срещани и засягат близо 30%-40% от населението. На 15 март тази година отбелязваме Световния ден на съня. Целта на този ден за информираност е да се покаже защо сънят е важен за нас, какви видове могат да бъдат нарушенията му и как можем да се справим с тях.

Вижте още от интервюто как сами да оценим качеството на съня си и как да спим пълноценно:

*Източник: Духът на здравето, bTV

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.