Доц. Калоян Давидов: "Броят на оздравелите от рак на простатата се увеличава"*

10 юни 2019

"Броят на оздравелите от рак на простатата се увеличава", каза доц. Калоян Давидов, началник на отделението по Урология в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда в предаването Пулс по Канал 3.

"Заболяването се лекува успешно, когато е локализирано в простатата и не се е разпространило в организма. За съжаление, то няма ранна симптоматика, така че съветвам всичките си пациенти: Не чакайте да получите оплаквания!", допълва доц. Давидов.
Вижте още какви са препоръките за ранна профилактика и проследяване на рака на простатата и какви са ползите от нововъведената в Онкологичния център на групата Аджибадем Сити Клиник ПЕТ-скенер диагностика с галий - изключително детайлна прецизност при локализирането, лечението и проследяването на тумора. От интервюто ще научите още за предимствата на хирургичното лечение с робота Да Винчи и завършването на целия лечебен цикъл за пациента.

*Източник: Пулс, Канал 3

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.