Д-р Васил Трайков: Как се реагира при сърдечен арест*

25 май 2019

При сърдечен арест е изключително важнo реанимационните мероприятия да започнат веднага, защото мозъкът може да оцелее без кръвоснабдяване около 3 мин., сподели д-р Васил Трайков, началник на отделението по Инвазивна електрофизиология и кардиостимулация в болница Токуда и председател на Сдружението по кардиостимулация и електрофизиология, в предаването "Пулс" по Канал 3. В интервюто той разказа още по какво се различават симптомите на сърдечния удар от сърдечния арест, до какви усложнения за централната нервна система може да доведе ненавременната медицинска помощ при внезапна сърдечна смърт, как да можем да помогнем на човек в такова състояние и какви са причините за него.

*Източник: Пулс, Канал 3

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.