Отделението по Неонатология пожела на добър път на Йоан след три месеца интензивни грижи

02 август 2019

Той тежи вече 2100 г., след като се роди в 26-та гестационна седмица с тегло 950 г.

Екипът на отделението по Неонатология изпрати малкия Йоан за първи път у дома след 3-месечни непрестанни грижи в интензивния сектор за недоносени бебета. Той се роди през месец май в 26-та гестационна седмица с тегло 950 г. с очакваните характерни проблеми на недоносеността. В семейството на неонатолозите Йоан прекара три месеца, през които премина необходимото комплексно интензивно лечение и консултации със специалисти. Благодарение на отборния позитивен дух и огромния опит на екипа, той бе изписан без съществени проблеми на щастливите си родители. Почти целият персонал на отделението се събра да го изпрати тържествено и да му пожелае щастливо детство, много игри и да расте с усмивка.
Специалистите ще продължат да следят и подпомагат неговото развитие и през следващата една година, включително чрез съвети и обучения за родителите.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.