Д-р Лъчезар Лозанов, началник на клиниката по Ендокринология, беше избран за академичната длъжност доцент по вътрешни болести

07 ноември 2019

На 20.10.2019 г. д-р Лъчезар Лозанов бе избран за академичната длъжност доцент по вътрешни болести към Клиниката по вътрешни болести на Болница Токуда.

Доц. д-р Лъчезар Лозанов e началник на отделението по Ендокринология и болести на обмяната в Аджибадем Сити Клиник болница Токуда. Има две специалности - „Вътрешни болести” (1999 г.) и „Ендокринология” (2002 г.). Първите три години от кариерата си работи в кардиологично отделение в екипа на Акад. Чудомир Начев, МУ-София, след което в Клиниката по хипофизарно-надбъбречни и гонадни заболявания в Университетската специализирана болница за активно лечение по ендокринология (УСБАЛЕ). От 2006 г. досега е началник на Отделението по ендокринология на Болница Токуда. Активно работи ехография на щитовидна и околощитовидни жлези. Участва в научно-изследователска дейност в областта на ендокринологията, съставяне на научни помагала за специализиращи лекари, ръководител на български и чуждестранни специализанти. Има сериозни интереси в изучаване и лечение на наднорменото тегло, затлъстяването, заболяванията на щитовидната жлеза и захарния диабет. Член е на Българското дружество по ендокринология, на Асоциацията по ендокринни хипертонии и на Европейското дружество по изучаване на захарния диабет (EASD). През 2016 г. има защитена докторска дисертация на тема "Хипотиреоидизъм, затлъстяване и метаболитен синдром - роля на потогенетичните фактори".

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.