Заповядайте на пациентски семинар "Съвременна диагностика и лечение на рака на простатата"

08 ноември 2019

23.11.2019 г., Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, Аула 9 ет., вход свободен

Модератор: проф. д-р Асен Дудов, дм
Със специалното участие на Юлиaн Вергов

ПРОГРАМА

▷ 9:00 Проф. д-р Асен Дудов, дм, началник на Клиника по медицинска онкология, Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Младост - Приветствие и начало на сесията

▷ 9:10 Официално откриване - Популярният актьор Юлиaн Вергов ще говори по темата защо е толкова важно мъжете да се грижат за собственото си здраве

▷ 9:20 МОДУЛ 1 - Диагностика

Доц. Калоян Давидов, началник на Отделение по урология на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда
Доц. Веселка Стойнова, началник на Клиника по образна диагностика на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Младост
Проф. д-р Ирена Костадинова, дмн, началник на Клиника по нуклеарна медицина на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Младост
Д-р Юлиана Патокова, началник на Клинична лаборатория на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Младост

Дискусия – 20 минути

▷ 10:20 МОДУЛ 2 - Лечение

Д-р Камен Недев, началник дейност брахитерапия към Отделение по лъчелечение и радиохирургия на Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Младост

Дискусия – 20 минути

▷ 11:20 МОДУЛ 3 – Други аспекти

Евгения Адърска, председател на Асоциация на пациентите с онкологични заболявания (АПОЗ), в партньорство с Европейската коалиция за борба с рака на простатата (Europa Uomo) - лекция на тема “15 години грижа”
Д-р Полина Лъжанска, председател на CancerCare.bg - лекция на тема “Защо информираността на общността е толкова важна”
Д-р Маргарита Тарейн, клиничен психолог, Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Младост - разговор на тема „Мъжът, който се справя с болестта“

▷ 12:00 Кафе пауза

#СложиМустака

Ноември е световният месец за информираност за мъжкото здраве

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.