Доц. Здравка Демерджиева получи престижно признание за лекцията си пред Европейската Офталмологична общност

29 ноември 2019

Конгресът по офталмология на Европейската общност се проведе на 18 и 19 ноември и събра във Валенсия водещи офталмолози, хирурзи, дерматолози и други специалисти от различни медицински дисциплини от Европа и САЩ

На научната среща доц. д-р Здравка Демерджиева, началник на Клиниката по Дерматология и венерология на Болница Токуда, изнесе лекция на тема “Офтамологични промени при пациенти с псориазис”. За “феноменалната си и достойна презентация” доц. Демерджиева получи награда от Европейското дружество по офталмология.

Конгресът по офталмология на Европейската общност се провежда веднъж годишно и тази година се съсредоточи върху най-новите и обещаващи методи за лечение на офталмологични заболявания, глаукома, диагностика и напредък в лечението на очите.

Научното събитие ежегодно събира топ лекари и изследователи по офталмология и други специалности, укрепвайки мултидисциплинарните и международни връзки между специалисти от цяла Европа и САЩ.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.