Д-р Валери Гелев: Всички трябва да сме по-предпазливи в екстремните метеорологични условия*

09 юли 2019

Пациентите със сърдечна недостатъчност трябва да имат нисък праг за търсене на лекарска помощ, сподели д-р Валери Гелев, началник на Клиниката по Кардиология в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда в сутрешия блок на ТВ Канал 3. Дори да нямаме диагностицирано заболяване, ако се появи симптоматика, като болки и стягане в гърдите, които продължават по-дълго време и които се повлияват от натоварване, трябва да се консултираме със специалист, за да се предпазим от нежелани инциденти, предупреди д-р Гелев. Как да реагираме, ако на някой му прилошее в горещините, защо да не се самолекуваме и какви мерки да вземем, за да намалим стреса за организма в жегите, вижте в репортажа:

* Източник: Всяка сутрин, Канал 3

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.