Д-р Валери Гелев: Какви мерки да вземем при инфаркт*

17 юли 2019

Сърдечният инфаркт представлява остър коронарен синдром, който възниква внезапно вследствие на прекъсване на кръвоток през артериите, кръвоснабдяващи сърдечния мускул. Това е процес, който се развива в рамките на няколко часа. Има своето начало, което обикновено е свързано със запушване на кръвоносен съд. Причината почти винаги е остра тромбоза на съда.

Рискови фактори, симптоми и поведение при инфаркт. Какво да правим? Има ли такова понятие като летен инфаркт и как жегите изтощават сърцето ни? Кои са двата основни начина за възстановяване на кръвотока в запушените артерии? Какво е поведението при остър инфаркт?

Гост на д-р Неделя Щонова е д-р Валери Гелев, председател на Дружеството по интервенционална кардиология.

* Източник: bTV, Духът на здравето

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.