Елитът на инвазивните кардиолози в Европа се събира в Болница Токуда за 9-тото издание на практическия курс за млади специалисти за бифуркации и комплексни коронарни интервенции със случаи на живо

14 януари 2020

Деветият български курс по бифуркации и комплексни коронарни интервенции със случаи на живо ще се състои на 24 – 26 януари 2020 г., в Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда.

Деветото издание на курса ще бъде фокусирано върху комплексните коронарни интервенции при високо-рисковите пациенти без други опции за лечение, бифуркациите и други комплексни лезии, тъй като бифуркациите са сериозно застъпени при този тип лезии.

Целта на курса, съгласно традицията, е да включи в програмата стойностни презентации на български и чужди експерти, които да представят новаторски теоретични и практически познания за бифуркациите и комплексните коронарни интервенции.

Събитието се организира със съдействието на  Българското дружество по интервенционална кардиология (BulSIC), Европейския бифуркационен клуб и Европейския клуб по тотални коронарни оклузии.

"Ние се стремим да подготвим съдържателен курс с интензивни лекции и дискусии, по време на които бележити чуждестранни оператори ще представят случаи на живо, съвременни техники и нововъведения в сферата", отбелязват от BulSIC.

Директорите на курса Prof. Yves Louvard, Prof. Robert Gil, д-р Валери Гелев, началник на Клиниката по кардиология, д-р Добрин Василев и д-р Васил Велчев ще споделят своя огромен опит и неизчерпаеми знания.

След успеха и силния интерес към практическата сесия за млади интервенционални кардиолози, организирана в рамките на ВВС 2019, и тази година специализанти по кардиология ще имат уникалната възможност да се включат в случаи на живо, под ръководството на изтъкнати чуждестранни специалисти.

За четвърта поредна година програмата ще включва сесия с интересни клинични случаи, като най-интересният случай ще бъде оценен от комисия от чуждестранни гост-лектори и награден.

Всяка година делегати от 10 националности се включват в събитието. Участниците в курса са около 120 души. Официален език на курса е английският език.

По време на курса се провежда съпътстваща изложба на водещи фармацевтични и инструментални фирми, които представят най-съвременните достижения в индустрията.

Достъпът до курса е свободен – не се изискват такси правоучастие. Необходима е само предварителна регистрация. Научете повече тук >

Програмата изтеглете от тук >

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.