Отворените врати в отделенията по АГ и Неонатология се отменят поради грипната епидемия

26 януари 2020

Насрочените за 27-ти януари Отворени врати в отделенията по Акушерство и гинекология и Неонатология на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда се отменят, заради обявената грипна епидемия в София. Следващата дата за провеждане на Отворените врати ще бъде обявена в уебсайта и facebook страницата на болницата.

Столична регионална здравна инспекция обяви грипна епидемия в област София-град, считано от 27-ми януари. В тази връзка се въвеждат ограничителните мерки, които обващат спиране на женските и детските консултации, профилактичните прегледи и имунизации, плановата оперативна дейност и свижданията в болницата. Препоръчва се ограничение на посещенията на масови прояви. Предвид тези обстоятелства Училищата за бъдещи родители и Отворените врати в отделенията по АГ и Неонатология, се отменят за периода, в който трае обявената епидемия.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.