[ВИДЕО И СНИМКИ] Юлиян Вергов е д-р Стефанов в новия филм, сниман в Болница Токуда "Пепел върху слънцето"

17 февруари 2020

На 20 март е премиерата на дебютния филм на братя Калинови "Пепел върху слънцето". Голяма част лентата с Юлиян Вергов, Силвия Петкова и Павел Попандов бе заснета в Болница Токуда.

Хирург извършва интервенция с неуспешен край, а журналистка се захваща да разследва смъртта на пациента вследствие на рискованата операция. Д-р Стефанов (Юлиан Вергов) е обвинен в допусната лекарска грешка. Младата журналистка Антония (Силвия Петкова) се впуска в смело разследване в търсене на истината, което може да коства работата й. Тя сглобява пъзела около доктора и инцидента, като интервюира негови близки и колеги.

Режисьор е Богомил Калинов, сценарият е на братя Калиниви и Златимир Коларов. В ролите ще видите Юлиан Вергов, Павел Поппандов, Николай Станоев, Силвия Петкова, Анастасия Лютова, Ники Илиев, Ирини Жамбонас. Музиката е на Мирослав Димов, оператор е Калоян Иванов, а продуценти са братя Калинови.

Харесайте страницата на филма "Пепел върху слънцето" във Фейсбук тук>

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.