[ВИДЕО] Д-р Валери Гелев и д-р Васил Трайков отговарят на пациентски въпроси за сърдечносъдово здравe

22 май 2020

По повод Световния ден за борба с хипертонията, на 20 май 2020 г. водещи специалисти от Клиниката по Кардиология на Болница Токуда отговаряха на пациентски въпроси на живо във Фейсбук

Ако имате въпроси за сърдечносъдово здраве, се свържете със специалистите от Клиниката по Кардиология на cardio-tokuda@acibademcityclinic.bg - те ще ви отговорят в рамките на 3 работни дни.

Гледайте видеото, в което д-р Валери Гелев, началник на Клиниката по Кардиология и д-р Васил Трайков, началник на Отделението по Електрофизиология и кардиостимулация. отговаряха на вашите въпроси за състояния и лечение на:

• Артериална хипертония
  • Остър коронарен синдром
  • Ритъмно-проводни нарушения - аритмии (предсърдно трептене и мъждене, камерни екстрасистоли при здрави сърца, камерни тахикардии)
  • Животозастрашаващи аритмии и превенция на внезапна сърдечна смърт
  • Патология на периферните артерии
  • Хронични и тотални оклузии
  • Стенози и запушвания на каротидни артерии
  • Клапни заболявания
  • Перикардити
  • Остра и хронична сърдечна недостатъчност

По данни на Европейска сърдечна асоциация, над милион са хипертониците у нас. При хипертонията (високо кръвно налягане) артериите са поставени под постоянно напрежение от силата на изпомпване на кръвта в тялото. Това увеличава риска от увреждане на жизненоважни органи и може да доведе до миокарден инфаркт, сърдечна недостатъчност, бъбречна недостатъчност или загуба на зрението.

Екипът от доказани специалисти на Клиниката по Кардиология на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда разполага с високотехнологично оборудване и има възможност за извършване на всички диагностични, инвазивни и терапевтични процедури за навременно диагностициране и съвременно лечение на сърдечно-съдовите заболявания.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.