32-ма лекари от Болница Токуда бяха включени в изданието “Лекарите, на които вярваме 2020"

08 юли 2020

32-ма лекари от Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда бяха определени от читателитена "24 часа", като част от "лигата на необикновените, които променят съдби и даряват надежда"

Алманахът 2020 е едно по-особено издание на в. “24 часа”, споделят от редакцията. Пандемията добави към традиционния от 2011 г. до сега ежегоден сборник "Лекарите, на които вярваме" хора от първата линия на битката с неизвестното, което промени света. "В изданието са представени 600 лекари - лигата на необикновените, които променят съдби и даряват надежда".

Книжката на “24 часа”, която традиционно събира доказани специалисти от страната с позитивна оценка и доверие от пациентите, вече е на пазара.

В алманаха тази година най-високо бяха оценени следните членове на екипа на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда (подредени по категории и азбучен ред):

• В категория Акушерство, гинекология и неонатология:  д-р Мефтуне Шефкетова, доц. д-р Петър Марков, дм, д-р Радка Масларска, д-р Сузана Нашар
  • В категория Анестезиология, реанимация и спешна медицина: проф. д-р Николай Младенов, дмн
  • В категория Гастроентерология: д-р Петко Карагьозов, дм, д-р Радин Цонев, дм, д-р Розалина Балабанска
  • В категория Детски болести: д-р Калин Лисички
  • В категория Инфекциозни болести и вирусология: проф. д-р Радка Аргирова, дмн
  • В категория Кардиология и Кардиохирургия: д-р Валери Гелев, д-р Васил Трайков, доц. д-р Димитър Николов, дм
  • В категория Съдови болести: проф. д-р Васил Червенков, дм
  • В категория Кожни и венерически болести: д-р Иван Богданов, дм, чл.-кор. проф. д-р Николай Цанков, дмн, доц. д-р Развигор Дърленски, дм, д-р Самер Шокър
  • В категория Нервни болести, неврохирургия: проф. д-р Иван Стайков, дм, д-р Нейко Нейков
  • В категория Образна диагностика: проф. Антония Цоневска, дм, проф. д-р Галина Кирова, дм
  • В категория Онкология, хематология и лъчетерапия: д-р Елиз Тазимова, д-р Желязко Арабаджиев, д-р Стоянка Георгиева
  • В категория Ортопедия и травматология: Доц. д-р Васил Яблански, дм
  • В категория Пневмология и фтизиатрия: Доц. д-р Наталия Стоева, дм
  • В категория Урология: Доц. д-р Калоян Давидов, дм
  • В категория Физикална и рехабилитационна медицина: д-р Виолетка Икономова
  • В категория Хирургия: доц. д-р Веселин Маринов, дм, проф. д-р Кирил Драганов, дмн, доц. д-р Цветан Минчев, дм

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.