Отделението по Лъчетерапия и радиохирургия на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда въвежда радиохирургия на черен дроб като стандартна терапевтична практика

28 септември 2020

Радиохирургията на чернодробни метастази и първични чернодробни тумори навлиза все повече в клиничната практика по света. Д-р Калоян Йорданов прави този терапевтичен подход достъпен за пациентите на Аджибадем Сити Клиник Болница Токуда, пренасяйки своя дългогодишен опит натрупан като старши лекар в „Онкологичен институт на Южна Швейцария“

Екипът на д-р Йорданов и отделението по Лъчелечение и радиохирургия под неговото ръководство въведе рутинно тази безболезнена и неинвазивна процедура за своите пациенти. Лечебният алгоритъм е еднакъв с този на елитни швейцарски болници и на същото ниво на изпълнение. Тяхна гордост е първият пациент с единична чернодробна метастаза, който е напълно излекуван. Това е потвърдено с ПЕТ/КТ (ПЕТ Скенер) изследване на третия месец след края на процедурите, което е златен стандарт при диагностиката на онкологичните заболявания.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.