Доц. Червенков на тазгодишното издание на Балканския ендоваскуларен курс

17 декември 2012

В рамките на Балканския ендоваскуларен курс, който се проведе от 14-16 декември, мултидицсиплинарен екип от специалисти от Балканския полуостров представиха нови методи на диагностика и лечение в областта на съдовите заболявания.

Токуда Болница София беше представена от доц.д-р Васил Червенков, началник на Клиниката по Съдова хирургия и ангиология, който презентира опита на Токуда в лечението на съдовите заболявания. Доц. Червенков фокусира аудиторията върху важността на покритите стентове (стентове с лекарство) в съвременното лечение на съдови заболявания и терапията на псевдо аневризими на артериите на далака.

Това е второто издание на международния форум, на което водещите лекари от САЩ,  Сърбия, Македония, България и  други страни показаха най-съвременните технологии в лечението на сърдечно-съдови заболявания чрез интерактивни лекции, дискусии и наблюдение на процедури в реално време.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.