Благодарствено писмо от д-р Георги Симеонов - началник ОАИЛ на Токуда Болница и координатор донорски ситуации

13 август 2015

За периода между 07 и 11.08.2015 г. бяха извършени редица диагностични и терапевтични процедури по откриване на потенциален донор, доказване на мозъчна смърт и кондициониране на донор с биещо сърце.

Това стана възможно благодарение на огромните усилия, професионализъм и отговорност на екипите в ОАИЛ при провеждането на лечебния процес.

На 11.08.2015 г. кондиционираният от нас донор беше преведен в УБ „Лозенец“, където се извърши експлантация на бели дробове, черен дроб и бъбреци, последвана от трансплантацията на черния дроб и бъбреците. Белите дробове бяха трансплантирани в Хановер – Германия.

Искам да изкажа огромна благодарност на всички участвали директно и индиректно в този процес, който даде възможност и шанс за живот на още 4 човека в България и чужбина, и по специално искам да благодаря на:

1. Д-р Любомир Падарски;

2. Д- р Биляна Каменова;

3. Д-р Петьо Пейчев;

4. Д-р Ясен Грозев;

5. Д-р Алексей Лещански;

6. Д-р Садредин Дервишоски;

7. Д-р Десислава Велева

8. Д-р Благовест Петелов;

9. Д-р Веселин Дуков;

10. Ст. м. с. Рени Александрова;

11. М. с. Десислава Блажева;

12. М. с. Светлана Димова;

13. М. с. Силвия Асенова;

14. М. с. Мариета Стойчева;

15. М. с. Виолета Чаушева;

16. М. с. Николинка Десподова:

17. М. с. Десислава Захариева;

18. М. с. Биляна Николова;

19. М. с. Симона Стойчева;

20. М. с. Капка Асенова;

21. М. с. Адрияна Димитрова;

22. М. с. Йоана Жечева;

23. М. с. Цветина Караиванова;

24. М. с. Веселинка Колева;

25. Болногледач Ваня Петкова;

26. Санитар Нели Тонинска;

27. Санитар Красимира Иванова;

28. Санитар Магдалена Найденова;

29. Доц. д-р Иван Стайков;

30. Д-р Иван Стоянов;

31. Доц. д-р Галина Кирова;

32. Д-р Марина Влока;

33. Д-р Валери Гелев;

34. Д-р Цветан Минчев;

35. Екипите от Отделение по образна диагностика, Клинична лаборатория, Направление инвазивна кардиология и др.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, след което се заплаща по 3 лв./час.