Вторият Шрот лагер за деца със сколиоза ще се проведе в Токуда Болница София между 31 октомври и 9 ноември 2015 г.

05 октомври 2015

За втори път Токуда Болница ще е домакин на специализираната рехабилитационна програма за деца с гръбначни изкривявания - т.нар. Шрот лагер в периода 31 октомври - 9 ноември. Желаещите да се включат деца и техните родители могат да се запишат на тел. 0878 799 103 (координатор: Виолета Кирчева).

Първият лагер в България по метода, доказал в цял свят своята ефективност при изкривявания до 45 градуса, се проведе успешно в Токуда Болница и приключи на 10 септември. Терапевтът от Сърбия Никола Йевтич (Scoliosis Rehabilitation Camp) в продължение на десет дни обучава български деца и избра за тях подходяща програма от упражнения, която може да се прилага в домашни условия.

Поради засиления интерес към лагера и успеха на първия курс ще се проведе второ издание на Шрот обученията. За повече информация можете да се свържете с пациентския координатор на тел.: 0878 799 103. Още за Шрот метода и лагера можете да прочетете и на www.scoliosabg.com.

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.