Следващият Шрот лагер за деца със сколиоза е планиран в Токуда Болница София за края на януари 2016 г.

16 ноември 2015

На 08.11.2015 успешно приключи Шрот лагерът за деца със сколиоза до 45 градуса, който се провежда за втори път в МБАЛ "Токуда Болница София". Японската болница е инициатор и домакин на лагера, като сесиите се провеждат в специално оборудвана за целта зала с активното съдействие на български терапевти и под контрола на специалисти от отделението по Ортопедия и травматология.
Водени от сръбския терапевт Никола Йевтич (www.scoliosis-rehabilitation.com), 10 дневните упражнения целят да коригират позата на гръбнака и да спрат прогресията в изкривяването на пациенти с поставена диагноза сколиоза. В резултат от проведения курс всеки един от участниците получава индивидуална програма от упражнения, които да провежда в домашни условия.
Шрот методът се препоръчва главно за деца над 10 години, които е добре да посещават занятията под формата на лагер 2 -3 пъти годишно, а през останалото време правят своите упражнения без прекъсване.
Повече за метода можете да прочетете на www.scoliosabg.com.
Следващият лагер е планиран за края на месец януари. В момента се записват участници на тел: 0878799103 и e-mail: violeta@treatmentbulgaria.com

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.