Физиотерапевтичен курс по методите на проприоцептивното нервно-мускулно улесняване ще се проведе в Токуда от 16 до 20 януари 2016 г.

14 януари 2016

В периода 16-20 Януари в Токуда Болница София, ще се проведе Международен лицензиран курс по ПНУ (проприоцептивно нервно-мускулно улесняване) ниво 3 - курс за напреднали.

Организатор на курса е Стоян Стоев – Международен ПНУ терапевт и председател на Българската ПНУ Асоциация, физиотерапевт в Токуда Хоспис.

Инструктор: Зденка Сефман (Словения) IPNFA инструктор за напреднали.

ПНУ е методика създадена и развивана повече от 70 години. В България методиката ПНУ, по известна в сферата на физикалната и рехабилитационна медицина като PNF е промотирана за първи път преди няколко години. През последната година Токуда Болница София беше домакин на няколко поредни практически семинара с различни преподаватели от Германия, засягащи различни приложения на ПНУ в сферата на Ортопедията и Неврологията. Проведени бяха демонстрации при пациенти след ендопротезиране на тазобедрена и коленна става, мозъчни исхемии (инсулти), пациените с ДЦП, гръбначно–мозъчна и черепно-мозъчна травма.

Настоящият курс се провежда за първи път в България, като в него участие ще вземат 10 терапевти от България и чужбина.

Повече информация за курса и всички събития, организирани от Българската ПНУ асоциация, можете да разгледате тук:

www.pnf.bg

www.physiotherapy.bg

Болницата разполага с паркинг за пациенти и посетители. Първите 30 мин. са безплатни, първият час след тях е с цена 3 лв., а всеки следващ час се заплаща по 2 лв./час.